Klinika zdrowia w Katowicach

Oferta dla CRO

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy z nowopowstałym ośrodkiem badań klinicznych Care Clinic.
Nasza klinika, zlokalizowana w Katowicach, przy ul. Ligocka 103 , jest polskim ośrodkiem badań klinicznych na zlecenie, mającym swój potencjał i zaplecze zarówno naukowe jak i rekrutacyjne w aglomeracji Śląskiej, z wiodącym ośrodkiem naukowym – Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

Care Clinic zapewnia:

1. Prowadzenie badań klinicznych faz II-IV, zgodnie z zasadami ICH GCP oraz obowiązującymi przepisami prawa.
2. Doświadczony zespół w badaniach klinicznych, w następujących specjalizacjach:
Alergologia, Choroby wewnętrzne, Dermatologia, Diabetologia, Kardiologia, Neurologia, Onkologia, Psychiatria, Urologia, Nefrologia, Reumatologia
3. Sprawną i wydajną rekrutację pacjentów, starannie wyselekcjonowanych na podstawie protokołu danego badania i na jego potrzeby.
4. Wysoko wykwalifikowany personel posiadający certyfikaty ukończenia kursów ICH-GCP, IATA, zaznajomiony ze specyfiką badań klinicznych, posługujący się językiem angielskim.
5. Prawidłowe postępowanie z materiałem biologicznym i lekiem badanym.
6. Posiadamy możliwość przechowywania leków i materiału biologicznego w pełnym zakresie wymaganych temperatur, z jej całodobowym monitoringiem.
7. Wykorzystywany sprzęt posiada atesty, odbiory techniczne i kalibracje, udokumentowane paszportami technicznymi.
8. Współpracujemy z certyfikowanym laboratoriami lokalnymi, ośrodkami posiadającymi CT, MRI, RTG, USG oraz oddziałami specjalistycznymi, zapewniającymi możliwość przeprowadzenia szerokiego zakresu procedur wymaganych danym protokołem.
9. Zapewniamy komfortowe warunki pracy dla Monitorów badań klinicznych, niezależne od gabinetów zabiegowych i lekarskich, sprawną i płynną komunikację na linii Sponsor/CRO – Zespół Ośrodka, od samego początku procesu selekcji ośrodków do badania.

Struktura ośrodka Care Clinic

  • Główny Badacz (odpowiedzialny za dane badanie, z doświadczeniem w prowadzeniu projektów klinicznych według standardów ICH GCP oraz obowiązujących wymogów lokalnych i przepisów prawa)
  • Zespół Współbadaczy – dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb danego projektu.
  • Pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem (certyfikaty IATA, GCP, GLP, z doświadczeniem we współpracy z szeregiem laboratoriów centralnych i firm kurierskich, transportujących pobrany materiał biologiczny)
  • Koordynatorzy z wieloletnim doświadczeniem (certyfikaty IATA, GCP, obsługa eCRF i eDiary, elektronicznych systemów inwentaryzacji leku w badaniu – IVRS/IWRS, gromadzenie i prowadzenie dokumentacji źródłowej badania oraz dokumentacji ośrodka, etc.)

Dysponujemy:

  • Certyfikowanym sprzętem: EKG, lodówki i zamrażarki (w zakresie temp. – 20 oC oraz – 80 oC), z pomiarem temperatury, zestaw reanimacyjny, aparatura do wykonywania pomiarów parametrów życiowych, waga, wzrostomierz, ciśnieniomierz, etc.
  • Punktem pobrań z obróbką krwi (wirówka z chłodzeniem)
  • Ośrodek posiada stałe łącze z szerokopasmowym dostępem do Internetu, telefon, fax oraz kserokopiarkę.

Odpowiemy na Państwa każdą ofertę. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do podjęcia współpracy z naszym ośrodkiem - Zespół Care Clinic.