BADANIA KLINICZNE

CARE CLINIC  we współpracy z ośrodkami badawczymi realizuje programy bezpłatnych badań klinicznych w wybranym zakresie.

Badania kliniczne to specjalnie opracowane programy badań nad lekami, prowadzone z dobrowolnym udziałem Pacjentów, które mają na celu określenie czy dana forma terapii jest bezpieczna i skuteczna. Badania  Kliniczne prowadzone są na lekach już stosowanych oraz zupełnie nowych – niedostępnych jeszcze w aptekach.

PACJENT UCZESTNICZĄC W BADANIU KLINICZNYM:

  • ma szansę aktywnie wpłynąć na własną opiekę zdrowotną
  • ma możliwość skorzystania z dostępu do nowoczesnych terapii
  • może bezpłatnie otrzymać badany lek
  • korzystać z najlepszej opieki medycznej i diagnostyki mającej związek z badaniem

BEZPIECZEŃSTWO PACJENTA

W badaniach klinicznych najważniejsze jest bezpieczeństwo Pacjenta i zabezpieczenie jego praw, dlatego też wszelkie badania prowadzone są zgodnie z wytycznymi GCP, czyli Dobrej Praktyki Klinicznej. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem pacjenta w badaniu klinicznym czuwa badacz – lekarz, którego kwalifikacje są weryfikowane przez wydaniem pozwolenia na prowadzenie badania klinicznego przez Komisję Bioetyczną oraz stosowne władze. Każdego roku na świecie rozpoczyna się kilkanaście tysięcy badań klinicznych, w których uczestniczy około 1 milion pacjentów.

UDZIAŁ PACJENTA
W BADANIU KLINICZNYM JEST BEZPŁATNY

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w takich badaniach zapraszamy do kontaktu z naszym ośrodkiem w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz umówienia się na wizytę informacyjną.

Wykonujemy między innymi badania:

Łysienie plackowate

Stwardnienie rozsiane

Otępienie typu Alzheimera

Depresja