Klinika zdrowia w Katowicach

Badania kliniczne

CARE CLINIC  we współpracy z ośrodkami badawczymi realizuje programy bezpłatnych badań klinicznych w wybranym zakresie.
Badania kliniczne to specjalnie opracowane programy badań nad lekami, prowadzone z dobrowolnym udziałem Pacjentów, które mają na celu określenie czy dana forma terapii jest bezpieczna i skuteczna. Badania  Kliniczne prowadzone są na lekach już stosowanych oraz zupełnie nowych – niedostępnych jeszcze w aptekach.

Pacjent uczestnicząc w badaniu klinicznym:

  • - ma szansę aktywnie wpłynąć na własną opiekę zdrowotną
  • - ma możliwość skorzystania z dostępu do nowoczesnych terapii
  • - może bezpłatnie otrzymać badany lek
  • - korzystać z najlepszej opieki medycznej i diagnostyki mającej związek z badaniem

Bezpieczeństwo pacjenta

W badaniach klinicznych najważniejsze jest bezpieczeństwo Pacjenta i zabezpieczenie jego praw, dlatego też wszelkie badania prowadzone są zgodnie z wytycznymi GCP, czyli Dobrej Praktyki Klinicznej. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem pacjenta w badaniu klinicznym czuwa badacz – lekarz, którego kwalifikacje są weryfikowane przez wydaniem pozwolenia na prowadzenie badania klinicznego przez Komisję Bioetyczną oraz stosowne władze. Każdego roku na świecie rozpoczyna się kilkanaście tysięcy badań klinicznych, w których uczestniczy około 1 milion pacjentów.

Udział pacjenta w badaniu klinicznym jest bezpłatny

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w takich badaniach zapraszamy do kontaktu z naszym ośrodkiem w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz umówienia się na wizytę informacyjną.