MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zabiegi na twarz

Zabiegi na ciało

Zabiegi naturalne

Zabiegi na włosy

Botox

Botoks to potoczna nazwa toksyny botulinowej –  najpopularniejszej  i najskuteczniejszej formy usuwania zmarszczek mimicznych z górnej części twarzy – kurzych łapek, zmarszczek palacza oraz tak zwanej lwiej zmarszczki, czyli bruzdy między brwiami. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej polegają na wstrzyknięciu małych dawek preparatu w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy. W efekcie wstrzyknięcia botoksu impulsy nerwowe przepływające z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych zostają zablokowane, mięśnie mimiczne nie pracują, tym samym zagniecenia skóry nie mają szansy by się utrwalić  a  zmarszczki nie powstają.

Bocouture

 • pionowe zmarszczki czoła / 450PLN

 • poziome zmarszczki czoła / 600PLN

 • zmarszczki wokół oczu / 450PLN

Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Czym jest fibryna bogatopłytkowa?

 • Sieć zbudowana z fibryny w której „oczkach” zamknięte są płytki krwi, krwinki białe i mezenchymalne komórki macierzyste (MSC)
 • Włókna fibryny stanowią „kocyk”(matrix) opatulający komórki, które pozostają nienaruszone,  w pełni funkcjonalne i  nieaktywowane 
 • Taka konstrukcja zapewnia stopniowe (w miarę trawienia fibrynogenu) uwalnianie z płytek krwi czynników wzrostu (growth factors – GF) oraz chroni i kieruje migracją MSC

Fibryna to naturalnie występujące we krwi białko odpowiedzialne za wytworzenie skrzepu.

Idea pozyskiwania fibryny z krwi wykorzystuje fakt, że na  wytworzenie skrzepu potrzeba około 10 minut. 

Krew wiruje się na niskich obrotach (przeżywają wszystkie komórki, nie tylko płytki krwi) w próbówkach z wysokiej jakości plastiku, który nie pozwala na zainicjowanie procesu krzepnięcia.

Nie stosuje się tu żadnych odczynników opóźniających krzepnięcie krwi – żadnej chemii!!!

W efekcie uzyskujemy preparat pozbawiony jakichkolwiek odczynników chemicznych (w osoczu dodajemy albo cytrynian sodu – piecze, albo heparynę – zostają siniaki) , zawierający płytki krwi (źródło czynników wzrostu czyli stymulatorów regeneracji), makrofagi, limfocyty, granulocyty oraz komórki macierzyste.

Stymulacja procesów regeneracyjnych skóry jest długo podtrzymywana przez powolne uwalnianie kolejnych komórek z siatki fibryny w której były zamknięte.  Obserwujemy systematycznie rosnącą  produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, również  kwas hialuronowy,odpowiadający za wiązanie cząstek wody i nawilżenie skóry od środka produkowany jest w zwiększonej ilości . 

Powyższe mechanizmy prowadzą do wygładzenia zmarszczek, poprawienia odżywienia i ukrwienia skóry, a w rezultacie do przywrócenia jej młodego i świeżego wyglądu.

Podsumowując

 1. Fibryna bogatopłytkowa nie wymaga stosowania ŻADNYCH odczynników chemicznych
 2. Niskie obroty wirowania powodują,że przeżywa więcej komórek potrzebnych w procesie regeneracji i że są w lepszej kondycji
 3. Siatkowata (gąbczasta ) struktura fibryny uwalnia czynniki regenerujące powoli co wydłuża działanie impulsu stymulującego procesy odnowy

iPRF –  fibryna wszczepialna

preparat w postaci płynnej, co umożliwia wprowadzenie go pod skórę. Po 10 minutach od wszczepienia fibryny pod skórą formuje się siatka utrzymująca w swoich „oczkach” komórki

sPRF – fibryna strukturalna

zawiera więcej fibryny, która pod skórą formuje znacznie gęstszą siatkę dając efekt pięknego i naturalnego wypełnienia.

Obydwa rodzaje fibryny wykorzystywane są podczas jednego zabiegu.

Cena zabiegu

 • 1 zabieg / 850PLN

 • pakiet 3 zabiegów / 1950PLN

Hydrobalance

Natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie

Skóra twarzy jest jedną z części ciała najbardziej narażonych na oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, wiatr, mróz, nagłe zmiany temperatury, stres, niewłaściwa pielęgnacja. Duże znaczenie mają także uwarunkowanie genetyczne. Czynniki te, jak również brak właściwego nawodnienia organizmu powodują wysuszanie skóry, a tym samym przyczynę szybszego starzenia się, brak właściwego kolorytu, szorstkość naskórka, brak ochrony lipidowej skóry.

 • Rozwiązaniem jest autorski zabieg pozwalający na natychmiastowe, głębokie i trwałe nawilżenie zarówno samej skóry jak i tkanek pod nią leżących.
 • Połączenie preparatów zawierających różnej wielkości cząsteczki nieusieciowanego kwasu hialuronowego (HA) sprawia, że efekt stymulacji jest długotrwały i spektakularny.
 • Najmniejsza cząsteczka HA zapewnia natychmiastowy efekt nawilżenia i rozświetlenia skóry. Ta zostanie „skonsumowana” przez organizm najszybciej.
 • Średniej wielkości cząsteczki HA podtrzymuje ten efekt przez kolejnych kilka tygodni, a największa wydłuża ten czas do miesięcy.
 • Ostatecznie w ciągu jednego zabiegu udaje nam się uzyskać efekt wielokrotnie powtarzanej mezoterapii igłowej.
 • Dodatkowym atutem jest fakt, że do podania preparatu stosujemy mikrokaniulę dermatologiczną. Jej łagodnie zaokrąglone zakończenie zapewnia komfortowy i bezbolesny zabieg.

Cena zabiegu

 • hydrobalance / 1200PLN

Leczenie powikłań występujących w medycynie estetycznej

Szukasz rozwiązania po nieudanych zabiegach kosmetycznych?

Może efekt zabiegu nie przyniósł oczekiwanego efektu?

Co teraz?

Fakt pierwszy

Standardowo (zgodnie z zaplanowanym działaniem leku lub procedury) reaguje 80% pacjentów. 10% reaguje poniżej zaplanowanego rezultatu, a 10% ponad normę.

Z tego powodu na ulotce każdego leku znajduje się informacja „u jednego na stu pacjentów (…), u jednego na tysiąc pacjentów (…), itd.”

Możesz być tym jednym na milion. I nie jest to powód do paniki. Trzeba sobie z tym po prostu poradzić. Razem z lekarzem.

Fakt drugi

Każdy ma lepsze i gorsze dni.

Dotyczy to pacjentów (dodatkowy stres, obniżenie odporności, brak czasu by o siebie zadbać) i lekarzy (jak wyżej).

Fakt trzeci

Twarzoczaszka (przednia część głowy) to najmniej przewidywalny rejon naszego ciała. 

Nawet świetna znajomość anatomii tego miejsca, nie daje 100% pewności, że nie ma tam jakiś „oboczności” (nietypowych struktur, lub nietypowych przebiegów naczyń i nerwów).

Fakt czwarty

Tylko jeśli nic nie robisz jesteś w 100% bezpieczny.

Wszystko w myśl zasady: „I w drewnianym kościele cegła na głowę spadnie”.

Fakt piąty

Postępowanie po zabiegu (pielęgnacja domowa) są czasem ważniejsze niż sam zabieg.

Próba pudrowania się po zabiegu puszkiem usiłującym samodzielnie opuścić puderniczkę, bo od kilku miesięcy nie był prany może zakończyć się tragicznie dla świeżo pokłutej skóry. Podobnie jak nakładanie kremu nieumytymi rękami lub wycieranie twarzy ręcznikiem, którym przed chwilą wycieraliśmy stopy.  

Więc choć mogą nam się przydarzyć:

 • sińce,
 • blizny,
 • przebarwienia
 • krwiaki,
 • ropnie,
 • infekcje,
 • torbiele wokół materiału,
 • stany zapalne,
 • przemieszczenie się zaaplikowanego materiału,
 • wyjście materiału poza skórę

Zachowamy spokój i poszukajmy fachowej pomocy.

Doktor Magda Dąbrowska specjalizuje się w przypadkach „trudnych”. Oto, co sama mówi na temat swojej praktyki w takich sytuacjach:

Nieciekawie być ciekawym pacjentem.

Praktycznie od samego początku swojej praktyki miałam szczęście do „ciekawych” pacjentów. Do tego stopnia, że profesor Jan Piątkowski, chirurg szczękowo – twarzowy z którym miałam zaszczyt współpracować, któregoś dnia zapytał mnie: „Skąd Ty bierzesz takich pacjentów?”, „Sami przychodzą, Panie Profesorze” odpowiedziałam. Z perspektywy czasu to, że zaczęłam „pod górkę” przyniosło mi same korzyści. Teraz gdy trafia do mnie pacjent z tzw. „nietypowym przypadkiem” czerpię z doświadczenia i znajduję optymalne rozwiązanie. A przed wykonaniem zabiegu upewnijmy się, że osoba która go wykonuje ma odpowiednie kwalifikacje i dość odwagi cywilnej, by odesłać pacjenta w przypadku nie radzenia sobie z ewentualnymi powikłaniami.

Leczenie Migren

Obecnie jedyną metodą leczenia migrenowych bólów głowy zaakceptowaną przed FDA (Amerykańskie Biuro ds. Leków i Żywności) jest stosowanie toksyny botulinowej (botoksu).

Równocześnie zastosowanie botoksu traktuje się jak diagnostykę różnicową – jeśli zadziała i ból ustąpi jego przyczyną było nadmierne napięcie mięśni (ból napięciowy), jeśli nie ustąpi przyczyną bólu jest nieprawidłowa praca naczyń krwionośnych (ból naczyniowy).

Nadzieją na pozbycie się bólu na co najmniej 6 miesięcy jest podanie botoksu w kilka zespołów mięśni na głowie i szyi. Oznacza to konieczność wykonania zdjęcia kręgosłupa szyjnego (to trzeba zrobić przed przyjściem na wizytę) i starannego zbadania napięcia mięśni głowy i szyi (to robimy na miejscu by określić wymaganą do osiągnięcia sukcesu dawkę preparatu zawierającego toksynę botulinową). Inne przygotowanie nie jest wymagane.

Tylko osoby cierpiące na migrenowe bóle głowy są w stanie w pełni zrozumieć cierpienie kogoś kto zmaga się z tą dolegliwością. Są ludzie , których ten ból praktycznie wyłącza z normalnego życia.

Jakakolwiek ulga w tym dotkliwym cierpieniu jest zbawieniem.

Cena zabiegu

 • Leczenie migren Bocouture / 2000-2500PLN

Leczenie nadpotliwości

Nadmierne pocenie się może być przypadłością bardzo krępującą i niezręczną zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Mokre dłonie, pływające w pocie stopy, plamy na koszuli pod pachami to tylko niektóre z niedogodności które jesteśmy zmuszeni znosić, szczególnie w cieplejsze dni, ale również wtedy gdy czymś się denerwujemy lub emocjonujemy.

Toksyna botulinowa, nazywana potocznie botoksem, jest zaakceptowanym w medycynie oraz skutecznym sposobem leczenia tego problemu. Toksyna po prostu blokuje nadmierną aktywność drobnych mięśni wyciskających pot z gruczołów potowych. Już jeden zabieg zapewnia komfortowe funkcjonowanie nawet w najgorętsze dni bez żadnych zaskakujących niespodzianek.

Przygotowanie do zabiegu – skóra w okolicy którą będziemy poddawać zabiegowi powinna być wygolona (z wyjątkiem skóry głowy), w dniu zabiegu nie należy stosować żadnych dezodorantów zawierających antyperspiranty, warstwa zrogowaciałego naskórka na stopach nie może być grubsza niż 1 mm

Bocouture

 • pachy / 1200 PLN

 • dłonie /1200 PLN

 • stopy / 1600 PLN

 • skóra głowy / indywidualnie

Regeneracja tkanek z zastosowaniem komórek macierzystych pozyskiwanych z tłuszczu

LIPOTRANSFER, WYPEŁNIENIE TŁUSZCZEM + KOMÓRKI MACIERZYSTE Z TŁUSZCZU

Co to takiego?

Zabieg lipotransferu polega na pobraniu tłuszczu z tkanki podskórnej w jednej części ciała i przeniesieniu go w inną część ciała.

Cel zabiegu

Tkanka tłuszczowa to najbogatszy w dojrzałe komórki macierzyste materiał biologiczny w ludzkim ciele. Jest ich tu więcej niż w szpiku kostnym. Dodatkowo komórki tłuszczowe ze względu na swoją funkcję charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne (jedyny materiał biologiczny nie zmieniający swoich właściwości w temperaturze pokojowej). Ich odporność na czynniki zewnętrzne gwarantuje bezpieczeństwo i przewidywalność zabiegu.

Autoprzeszczep (przeszczep materiału biologicznego pozyskanego od pacjenta) =

brak możliwości wystąpienia alergii i reakcji odrzucenia =

czysto naturalna stymulacja tkanek , wykorzystująca indywidualny potencjał regeneracyjny związany z podaniem komórek macierzystych w miejscu, w którym występowały ich braki =

realne cofnięcie zegara biologicznego (biologiczne odmłodzenie tkanek).

Metoda lipotransferu jest  z powodzeniem stosowana w chirurgii plastycznej i kosmetycznej od wielu lat    odbudowywanie struktury poprzez autotransplantację.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów oraz urazów tkanki łącznej w tej kombinacji przynosiło pozytywne efekty w 80% przypadków, w porównaniu w grupą u której stosowano placebo.

Lepsze zrozumienie mechanizmu uzyskiwania wydajnej odpowiedzi komórkowej sprzyja szukaniu najwydajniejszego sposobu moderowania komórek.

Duża koncentracja czynnika odpowiedzialnego za tworzenie naczyń włosowatych (VEGF) zapewnia szybkie ukrwienie przeszczepu.

Procedura

1.  Pobranie tłuszczu

 • symetryczne nacięcie skóry w celu uzyskania dostępu do podskórnej tkanki tłuszczowej
 • wprowadzenie roztworu infiltrującego mającego za zadanie oddzielenie komórek tłuszczowych od łoża łącznotkankowego
 • odczekanie 20-30 minut na zadziałanie roztworu
 • ręczne pobranie komórek tłuszczowych w celu zapewnienia jak najwyższej ich przeżywalności

2.  Opracowanie materiału biologicznego

 • sedymentacja komórek tłuszczowych
 • oddzielenie zniszczonych komórek tłuszczowych
 • oddzielenie roztworu infiltrującego

3.  Opracowanie krwi w celu uzyskania czynników wzrostu do stymulacji komórek macierzystych

 • pobranie krwi
 • procedura wirowania w separatorze hematologicznym
 • pozyskanie czynników wzrostu i komórek macierzystych z krwi obwodowej

4.   Połączenie obydwu materiałów biologicznych

5.   Wszczepienie materiału biologicznego w wybrane miejsce w celu zainicjowania przebudowy i regeneracji danego rejonu

6.   Zaopatrzenie otworów pozabiegowych

Dlaczego tłuszcz?

 • Największy rezerwuar postnatalnych (typowych dla dorosłego organizmu) komórek macierzystych (jest ich tu więcej niż w szpiku kostnym).
 • Tkanka, której komórki charakteryzują się dużą odpornością na działanie wielu czynników  i umiejętnością zachowania integralności nawet w ekstremalnych warunkach (np.10ciokrotne zwiększenie objętości), co wynika z pełnionych przez nie funkcji.
 • Umiejętność budowania nowych struktur prawie bez ograniczeń (otyłość to nic innego jak tworzenie nowego zrębu łącznotkankowego, nowych adipocytów i nowych naczyń krwionośnych zdolnych do zaopatrywania tkanki tłuszczowej)

Cena zabiegu

Lipotransfer – wypełnienie tłuszczem + komórki macierzyste z tłuszczu

1 okolica biorcza  (brzuch, talia, ramiona, zewnętrzna część ud, wewnętrzna część ud, okolice kolana) wystarczająca do :

 • podniesienie i podkreślenie policzków
 • wypełnienia bruzd nosowo-wargowowych
 • wypełnienie okolic oczu
 • modelowanie ust i brody
 • korekcja nosa
 • poprawa owalu twarzy
 • rewitalizacja dłoni
 • okolice szyi i dekoltu
 • nadanie objętości całej twarzy z zachowaniem naturalnych rysów

3500PLN (pobranie tłuszczu plus fibryna bogatopłytkowa)
4000PLN ( pobranie tłuszczu plus fibryna bogatopłytkowa plus kroplówka)

 

2 okolice biorcze – pobranie większej ilości tłuszczu (brzuch +boczki, wewnętrzna i zewnętrzna część ud, przód ud + tył ud, ramiona + plecy) wystarczających do:

 • piersi ( uzupełnianie ubytków tkanki tłuszczowej i gruczołowej u kobiet, które utraciły objętość biustu po ciąży lub pod wpływem odchudzania i którym zależy na naturalnym wyglądzie biustu. Idealną Pacjentką jest kobieta, która chce zmienić kształt swojego ciała w jednej lub kilku okolicach i poprawić wygląd biustu ze względu na utratę objętości piersi)
 • pośladków
 • ramion
 • narządów płciowych (wargi sromowe)

7000PLN (pobranie tłuszczu plus fibryna bogatopłytkowa)
7500PLN (pobranie tłuszczu plus fibryna bogatopłytkowa plus kroplówka)

Lifting niechirurgiczny

(Nici PDO z haczykami)

Nici z haczykami dzielimy na dwa rodzaje:

 • nici nacinane (czyli takie których grubość jest zmniejszana przez zrobione na nich nacięcia, które rozczapierzając się w tkance działają jak haczyki
 • nici odlewane (czyli takie które są odlewane jako monolit w miniwtryskarkach, a haczyki trochę je pogrubiają)

Nici odlewane generalnie są o wiele wytrzymalsze – jedna może utrzymać dynamiczny (a więc poruszający się ciężar) o wadze do 5 kg. To bardzo dużo – nic w naszej twarzy tyle nie waży.

Stosujemy je gdy grawitacja zwraca się przeciwko nam.
Zmniejszająca się z wiekiem wydolność tkanek =

wiotkość =

opadanie. 

 • przy opadających brwiach i „ciężkich” powiekach (niechirurgiczny lifting czoła)
 • przy opadających kącikach oczu (niechirurgiczny lifting powiek)
 • przy mocno zaznaczających się bruzdach nosowo – wargowych} niechirurgiczny lifting twarzy
 • przy opadających kącikach ust } niechirurgiczny lifting twarzy
 • przy opadających policzkach (mopsiki, chomiczki, fafle) } niechirurgiczny lifting twarzy
 • przy opadającym podbródku (niechirurgiczny lifting podbródka)
 • przy zwiotczałej szyi (niechirurgiczny lifting szyi)
 • nici można też wykorzystywać do uniesienia skóry na ramionach, brzuchu, kolanach, unoszenia piersi, pośladków

Procedura

 • Podanie znieczulenie miejscowego w postaci zastrzyku
 • nakłucie skóry
 • implementacja nici
 • obcięcie wystających części nici
 • zakończenie zabiegu

PRZED

PO

ZALECENIA PO ZABIEGU NIECHIRURGICZNEGO LIFTINGU Z ZASTOSOWANIEM NICI PDO

 1. Nie dotykać i nie masować miejsc implementacji nici. Nić by się zakotwiczyć, potrzebuje ok. 72 godzin. To czas w jakim w obrębie skóry wytwarzają się tzw. mostki łącznotkankowe mocujące nić i zapobiegające jej przesuwaniu lub wręcz utracie (wyjściu poza obręb skóry).
 2. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne (demakijaż, nakładanie kremu, mycie) w miejscach gdzie wprowadzano nici muszą być przeprowadzane bardzo ostrożnie. Nie wykonujemy ruchów przesuwających ani masujących nawet do 30 dni.
 3. Przez 7 dni po zabiegu układamy się do snu na wysokich poduszkach uniemożliwiając niesymetryczny ucisk na skórę twarzy w czasie snu.
 4. Przez 7 dni po zabiegu kontrolujemy mimikę twarzy – intensywne ruchy mięśni mimicznych mogą przesuwać nić lub niszczyć powstające połączenie pomiędzy nicią a skórą.
 5. Przez 30 dni po zabiegu nie wykonujemy żadnych czynności wymagających intensywnej pracy mięśni mimicznych tj. nie odwiedzamy dentysty (konieczność długiego siedzenia z otwartymi ustami), kosmetyczki (nasilone ruchy masujące, nierównomierny ucisk skóry), nie masujemy twarzy, nie wykonujemy zabiegów z zastosowaniem fal radiowych lub ultradżwięków.
 6. W dniu zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie miejsca, w którym wprowadzono nić. Zdarza się również że obrzęk jest niesymetryczny. Nie powinno to wzbudzać niepokoju. Jeśli jednak obrzęk nie zmniejsza się po 3 dobach od zabiegu konieczne jest wprowadzenie antybiotykoterapii.
 7. Każdorazowo -jeśli dolegliwości typu obrzęk, ból, asymetria nie ustępują po 3 dobach po zabiegu lub wyraźnie się nie zmniejszają, należy skonsultować się z lekarzem.

Cena zabiegu

 • niechirurgiczny lifting czoła (6-10 nici) / 2000-2500PLN

 • niechirurgiczny lifting powiek (6 nici + kocie oczy) / 2500PLN

 • niechirurgiczny lifting twarzy / 3500-4500PLN

 • niechirurgiczny lifting podbródka / 1500PLN

 • niechirurgiczny lifting szyi / 1500-2000PLN

 • niechirurgiczny lifting piersi / 5000PLN

 • niechirurgiczny lifting pośladków / 5000PLN

 • niechirurgiczny lifting ramion / 3500PLN

 • niechirurgiczny lifting brzucha / 3500-4500PLN

Mezoterapia medyczna

Mezoterapia jest to zabieg medyczny polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych.

Najważniejsza różnica między działaniami kosmetologicznymi a medycznymi polega na tym, że mezoterapia medyczna przeprowadzana jest z zastosowaniem mikrokaniuli dermatologicznej a nie igły.

Mikrokaniula w przeciwieństwie do igły jest zaokrąglona na końcu. 

Ze względu na to i na fakt, że wykonywane są tylko 2 lub 3 nakłucia po jednej stronie twarzy zamiast 50-100 typowych dla standardowej mezoterapii igłowej dla pacjenta zabieg jest bezbolesny. 

Mezoterapia medyczna działa również znacznie głębiej, mocniej rewitalizując tkanki i dając w rezultacie trwalsze efekty w porównaniu z mezoterapią igłową (kosmetologiczną). 

Doskonały zabieg na twarz,szyję, dekolt, dłonie i inne partie skóry gdy jest ona odwodniona, sucha lub zwiotczała. Pomoże też w przypadku drobnych zmarszczek dzięki odzyskaniu przez skórę młodszego, bardziej promiennego wyglądu.

Preparaty stosowane przy tym zabiegu ze względu na jego głębokość mają certyfikacje medyczne.

 • Skinbooster
 • Aquashine 
 • Revyform
 • Sunecos 
 • Jalupro

Cena zabiegu

 • Mezoterapia / 900-1200 PLN

Mezobotox

Mezobotoks to procedura terapeutyczna, która stanowi połączenie dwóch znanych zabiegów – mezoterapii (rewitalizacja skóry) i usuwania zmarszczek (toksyna botulinowa). Jest to najnowsza metoda odmładzania twarzy, stosowana przez lekarzy medycyny estetycznej.
Zabieg polega na bardzo płytkich mikroiniekcjach, bardzo małych dawek toksyny botulinowej.
Ostrzykiwaniu poddawane są duże powierzchnie skóry, np. policzki, strefy wokół ust, czoło, szyja, dekolt. Wielopunktowe wstrzykiwanie rozcieńczonej preparatem do mezoterapii toksyny botulinowej, daje możliwość uzyskania równomiernego rozłożenia preparatu, a tym samym efekt jednolitego wygładzenia powierzchni poddawanej zabiegowi.
Mezobotoks to zabieg mający na celu zarówno rewitalizację (odbudowę) skóry, jak
i delikatne usunięcie jej defektów. Ma zadanie zmniejszyć drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawić ogólny wygląd skóry poprzez lekkie podniesienie i ukształtowanie brwi, zmiękczenie fałdu między nosem a ustami, usunięcie wgłębienia na podbródku, oraz delikatnie zmniejszenie fałd szyi oraz dekoltu

Mezobotoks jest także idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą mieć młodszą, bardziej gładką skórę, jednak bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.
Efekt wygładzenia i poprawy napięcia (po jednym zabiegu) pojawia się po tygodniu
i utrzymuje przez około pół roku. Określenie dokładnego czasu utrzymywania się efektów zabiegu nie jest możliwe, gdyż wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu oraz trybu życia.
Kiedy skóra traci swoją sprężystość, a zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu zabieg można powtórzyć. Należy jednak podkreślić, że pomimo ustania działania toksyny botulinowej skóra wygląda lepiej (pomimo upływu czasu) niż przed zabiegiem.
Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak unikać stosowania kosmetyków, makijażu, ciężkiego wysiłku fizycznego, a także nie kłaść się przez minimum cztery godziny po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać wycierania lub masowania miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.

 • Jalupro + Bocouture
 • Sunecos + Bocouture
 • Hyalift75+Bocouture

Cena zabiegu

 • twarz / 1200PLN

 • twarz / czoło / 1500PLN

 • szyja / 900PLN

 • dekolt / 900PLN

Mezoterapia osoczem wysokopłytkowym

Zabieg przeznaczony jest głównie dla pacjentów z widocznym starzeniem się skóry, alergików oraz zwolenników zabiegów z użyciem produktów naturalnych.

Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskiwany z własnej krwi pacjenta, zawierający komórki i czynniki wzrostu (stymulatory, białka sygnałowe). Po aplikacji osocza bogatopłytkowego w zmarszczki aktywizowany zostaje proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego skutecznie regenerują i odnawiają skórę, która staje się widocznie młodsza i nawilżona.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są rewelacyjnym programem odnowy skóry dla ciebie, jeśli:

 • Twoja skóra jest zmęczona, wysuszona, wiotka, bez właściwego napięcia i kolorytu.
 • Twoja skóra posiada widoczne oznaki starzenia – zmarszczki, bruzdy, zmniejszoną gęstość.
 • Pragniesz regeneracji skóry i przyśpieszenia gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.
 • Twoim problemem jest łysienie typu męskiego.
 • Jesteś alergikiem lub zwolennikiem produktów naturalnych.

Ponadto, jeśli masz problem z chorobami przyzębia i próbowałaś bezskutecznie różnych metod leczenia to zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem i skuteczną metodą wyleczenia.

Efektem zabiegu będzie:

 • Rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry.
 • Przebudowa włókien kolagenowych.
 • Poprawa ukrwienia skóry.
 • Wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry.
 • Przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.
 • Wyleczenie paradontozy i innych chorób przyzębia

Jak będzie przebiegał zabieg aplikacji osocza bogatopłytkowego?

W pierwszej fazie lekarz pobiera niewielką ilość (6 – 60 ml) krwi pacjenta, którą następnie poddaje się wirowaniu w specjalnym urządzeniu – wirówce. W wyniku wirowania następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowego, które następnie wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Zabieg przyniesie długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, użyty do zabiegu preparat jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z Twoim ciałem, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Cena zabiegu

cena za zabieg: 650PLN
cena za pakiet 3 zabiegów: 1650PLN

Modelowanie kształtu ust

Usta z wiekiem tracą jędrność, zwężają się, opadają kąciki a tym samym twarz wygląda smutno i staro. Spowodowane jest to starzeniem się organizmu, niewłaściwe nawyki – podpieranie rękoma kącików ust, mimika, ekspozycja na czynniki zewnętrzne oraz niewłaściwa pielęgnacja. Modelowanie kształtu ust powoduje poprawę ich wyglądu, nawilżenie i odmłodzenie, przy zachowaniu efektu naturalności. Ponadto wskazane jest dla osób, które mają zbyt małe lub asymetryczne usta.

 Wypełnienie konturu ust spłyca oraz zapobiega pogłębianiu się zmarszczek palacza.

Cena zabiegu

 • Usieciowany kwas hialuronowy przeznaczony do wypełniania ust / 1000-1200 PLN/1ml

Mikroliposukcja

Pojawienie się łatwo dostępnych sterylnych materiałów jednorazowych umożliwiło przeniesienie liposukcji ,czyli  kosmetycznej operacji polegającej na usunięciu tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ludzkiego ciała (brzucha, ud, pośladków, rzadziej szyi, pleców, ramion) ze sterylnych sal operacyjnych do ambulatoriów  i sal zabiegowych. Nadal jednak jest to zabieg wymagający zachowania rygorów sterylności.

Na czym polega?

 • Polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej a następnie na odessaniu jej z zastosowaniem kaniul. 
 • Dotyczy pojedynczych obszarów, wyjątkowo upartych fałdek, które nie chcą poddać się i nas opuścić nawet po diecie i ćwiczeniach. Rezultat jest spektakularny już po pierwszym zabiegu. Uzyskujemy trwały i widoczny efekt wyszczuplenia. 
 • W związku z ograniczeniem objętości odsysanego tłuszczu do 500 ml nie wymaga znieczulenia ogólnego – jest robiona w znieczuleniu miejscowym, znieczula się tylko miejsce które odsysamy. 
 • 500 ml tłuszczu odpowiada ok. 2 kg (tłuszcz jest ciężki)
 • Taka objętość tłuszczu (500ml) uważana jest za bezpieczną, by uniknąć powikłań tak charakterystycznych dla dużej liposukcji.
 • Zabieg jest małoinwazyjny i bezpieczny – stąd może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych
 • Polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej a następnie na odessaniu jej z zastosowaniem kaniul. 
 • Dotyczy pojedynczych obszarów, wyjątkowo upartych fałdek, które nie chcą poddać się i nas opuścić nawet po diecie i ćwiczeniach. Rezultat jest spektakularny już po pierwszym zabiegu. Uzyskujemy trwały i widoczny efekt wyszczuplenia. 
 • W związku z ograniczeniem objętości odsysanego tłuszczu do 500 ml nie wymaga znieczulenia ogólnego – jest robiona w znieczuleniu miejscowym, znieczula się tylko miejsce które odsysamy. 
 • 500 ml tłuszczu odpowiada ok. 2 kg (tłuszcz jest ciężki)
 • Taka objętość tłuszczu (500ml) uważana jest za bezpieczną, by uniknąć powikłań tak charakterystycznych dla dużej liposukcji.
 • Zabieg jest małoinwazyjny i bezpieczny – stąd może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych

Przygotowanie

 • Minimum 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinna u pacjenta pojawić się żadna wirusowa infekcja czy przeziębienie. O wszelkich chorobach i dolegliwościach pacjent powinien powiadomić swojego lekarza.
 • Tydzień przed zabiegiem nie przyjmować witaminy E, polopiryny, aspiryny i wszystkich leków przeciwzakrzepowych.
 • 3 dni przed zabiegiem należy zaprzestać palenia tytoniu – gorzej się goi
 • Co najmniej 2 dni przed liposukcją absolutnie nie wolno spożywać alkoholu.
 • Pacjent nie musi być na czczo – znieczulenie miejscowe (jak u dentysty)
 • Na zabieg liposukcji należy przyjechać w niekrępującym stroju. 
 • Mikroliposukcja nie wymaga pozostawaniu w szpitalu, ani obserwacji.

Procedura

 • Pacjent i chirurg powinni z wyprzedzeniem uzgodnić, które dokładnie obszary ma objąć zabieg oraz przedyskutować oczekiwane wyniki.
 • W dniu zabiegu podpisywany jest formularz zgody.
 • Podawana jest kroplówka przyspieszająca gojenie i ograniczająca występowanie powikłań oraz łagodnie uspokajająca pacjenta i uzupełniająca nawodnienie organizmu
 • W pozycji stojącej nakreślane są obszary docelowe zabiegu.
 • Wykonywane są zdjęcia przed i po dla porównania wyników.
 • Pacjentowi jest znieczulany miejscowo (jak u dentysty) w miejscu gdzie będzie przeprowadzany zabieg 
 • Wykonuje się małe nacięcia, od 0,2 do 0,3mm (nakłucie dużej igły) po których nie zostają później ślady
 • Pacjent podłączony jest pod urządzenia monitorujące tak, aby śledzić ciśnienie krwi, tętno oraz poziom tlenu we krwi.
 • Pacjent odczuwa jedynie wrażenie skrobania lub chrapliwy odgłos towarzyszący ruchowi kaniuli.
 • Pacjent może powrócić do domu już tego samego dnia,
 • Rekonwalescencja po zabiegu to 2 do 4 dni, często nie ma potrzeby stosowania środków przeciwbólowych

Po zabiegu

 • Jeśli jest taka konieczność przyjmować leki zgodnie z zaleceniami lekarza (najczęściej nie ma takiej potrzeby – wykonana przed zabiegiem kroplówka ma wszystko co powinno zabezpieczyć pacjenta po zabiegu)
 • Mikroliposukcja jest bezpieczna i nie powoduje występowania dużych powikłań ale mogą pojawić się sińce i ból. Jeśli ból nie ustępuję po 3 dniach zgłosoć się do lekarza
 • Przez  2 do 4 tygodni należy  zakładać opatrunek uciskowy na  okolicę poddaną zabiegowi.  
 • W tym czasie należy również ograniczyć aktywność fizyczną. 
 • Efekt wyszczuplenia i wymodelowania ciała widoczny jest od razu. Ostateczna przebudowa tkanki tłuszczowej następuje po około 4 tygodniach

Cena zabiegu

 • podbródek / 2500 PLN

 • brzuch / 3000 PLN

 • talia / 2700 PLN

 • bryczesy ( zewnętrza część ud) / 2500 PLN

 • ramiona / 2300 PLN

 • kolana / 2300 PLN

 • łydki/ 2300 PLN

Metody autologiczne

Czym są metody autologiczne?

To nic innego jak wykorzystanie naszych własnych tkanek w formie autoprzeszczepu, czyli przeniesienie ich z jednego miejsca w inne. To także wykorzystanie faktu, że zawartość różnych czynników aktywnych z natury w różnych miejscach jest inna.  A po odpowiednim przygotowaniu, da się braki w jednym miejscu uzupełnić materiałem pobranym z innego miejsca naszego ciała. Istne perpetum mobile.

Jakie korzyści daje takie rozwiązanie?

 • Wykorzystanie naturalnych możliwości regeneracyjnych tkanek (potencjał regeneracyjny). Bazujemy na tym,że nasze ciało ma spore możliwości naprawcze i z tego korzystamy
 • Brak możliwości wystąpienia reakcji alergicznej lub odrzucenia przeszczepu. To nadal nasze własne tkanki – tylko w innym miejscu,
 • U pacjentów obciążonych ogólnie jest to najbezpieczniejszy sposób zapewnienia regeneracji i odroczenia ewentualnej interwencji chirurgicznej. Jako obciążenie ogólne rozumiemy przyjmowanie wielu leków z tytułu chorób przewlekłych. To sytuacja w której wprowadzanie preparatów farmakologicznych bywa hazardem, bo może wpłynąć na działanie leków przyjmowanych przez pacjenta. W takich przypadkach autoprzeszczep staje się idealną metodą leczenia.

Obecne stosowane metody autologiczne:

Przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem materiałów autologicznych

W ciągu ostatniej dekady ilość przeciwwskazań do wykonywania tych zabiegów drastycznie spadła. Im lepiej poznajemy nasze ciało z tym większym zaufaniem opieramy się na jego własnych możliwościach naprawczych.  Lipotransfer (przeszczep komórek macierzystych pozyskanych z tłuszczu) stał się standardową procedurą przygotowywania skóry po radioterapii do operacji odtwórczych, a fibryna bogatopłytkowa uznaną metodą leczenia blizn pooperacyjnych i trudno gojących się ran.

 Obecnie przeciwwskazaniami bezwzględnymi są jedynie:

 • ostry stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu (opryszczka, trądzik aktywny, stany ropne)
 • niewydolność krążeniowo-oddechowa (niewydolne serce lub płuca)
 • sepsa (obecność patogenów we krwi)

Nici PDO - gładkie, bez haczyków, Nici PLLA, Nici PLKL

Zadania:

 • rewitalizacja skóry,
 • łagodne zwiotczenie mięśni mimicznych
 • poprawa napięcia i kolorytu skóry.

Gładkie, pozbawione haczyków nici nawleczone na igłę o różnej długości, sterylne i gotowe do natychmiastowej implantacji w skórę i mięśnie- to odpowiedź Koreańczyków na rosnącą w Korei liczbę osób odpornych na  toksynę botulinową. 

Słowo wyjaśnienia – Koreańczycy z medycyną estetyczną zaprzyjaźnili się gorąco już ponad 20 lat temu. Toksyna botulinowa w dużych dawkach jest trucizną. Trucizna podawana w małych dawkach uodparnia powoli organizm na swoje działanie (tworzą się przeciwciała). Po pewnym czasie (tutaj to ponad dwadzieścia lat )– organizm przestaje reagować na standardowe dawki trucizny – zanim dobiegnie do miejsca w którym ma zadziałać zostaje zablokowana przez przeciwciała. No i co teraz? 

Nici.

Pierwsze nici stymulujące były zrobione z polidioksyanonu (PDO). To nic innego jak rozpuszczalne szwy chirurgiczne używane od lat 60tych XX w. A więc materiał świetnie poznany i bardzo  bezpieczny.  Tyle że standardowo stosowany dużo głębiej.

Nić wszczepiona w skórę bardzo mocno stymuluje komórki odpowiedzialne za produkcje kolagenu. Równocześnie jest systematycznie „zjadana” przez nasze makrofagi (komórki, nomen omen, żerne). Po pewnym czasie (7-8 miesięcy) nici już nie ma, ale pozostaje po niej rulonik z gęsto upakowanego kolagenu bardzo pozytywnie wpływający na wygląd i kondycję skóry.

Podsumowując

 • gładkie nici PDO stymulują skórę poprawiając jej kondycję (efekt widoczny jest dopiero po 2-3 miesiącach od wszczepienia nici)
 • ilość nici gładkich wszczepianych w skórę w danej okolicy musi być duża, by zapewnić równomierną stymulację w całym rejonie (np. na szyi to 20-30 nici, na dekolcie podobnie)
 • nić gładka wprowadzona w mięsień blokuje w nim mechanicznie przepływ impulsów elektrycznych – ogranicza zdolność mięśnia do kurczenia się, zwiotcza mięsień podobnie jak botoks
 • obecnie do produkcji nici zaczyna się stosować inne materiały niż PDO, materiały które samodzielnie też są stymulantami co wzmacnia jeszcze efekty stosowania nici .
  Nici PLLA to gładka nitka wyprodukowana z zestalonego kwasu polimlekowego (kwas mlekowy samodzielnie w płynnej postaci jest bardzo silnym stymulantem występującym np. w preparacie Scuptra)
  Nici PLKL to gładkie nici wyprodukowane z polikaprylaktonu (również mocnego stymulantu stosowanego m.in. w preparacie Elanse)
 • gładkie nici PDO, PLLA oraz PLKL są dobrym rozwiązaniem gdy z jakichś powodów nie możemy regularnie przychodzić na zabiegi poprawiające jakość naszej skóry, robimy je raz w roku

Procedura

 • nałożenie znieczulenia w postaci maści
 • odczekanie 15-20 minut
 • wszczepienie 20-30 nici na jedną okolicę

Powikłania

 • siniaki (wchłaniają się do 7 dni)
 • ślady ukłuć ( znikają po 2-3-dniach)

CENA ZABIEGU

 • pakiet 20 nici / 600PLN

 • pakiet 30 nici  / 800PLN

Przeszczep komórek macierzystych pozyskiwanych z krwi obwodowej

(peripheral blood stem cell transplantation)

To procedura przeniesiona z hematologicznych sterylnych sal operacyjnych do ambulatoriów i sal zabiegowych na potrzeby medycyny regeneracyjnej i przeciwstarzeniowej.

Wykorzystuje się tu fakt, że w krwi obwodowej zawsze znajduje się pewna ilość komórek macierzystych wyrzucona ze szpiku kostnego.

Kłopotem jest, że nigdy nie ma pewności ile ich mamy w kwioobiegu w danej chwili. Raz może to być 200 komórek/ 1 ml a godzinę później już tylko 70 komórek/1ml. Zależy to od wielu zmiennych.

By mieć pewność , że ilość szpikowych komórek macierzystych we krwi jest wysoka, około 30 minut przed rozpoczęciem opracowywania krwi podaje się odpowiednio skomponowaną kroplówkę. Następuje mobilizacja szpiku kostnego i wyrzucenie do krwi nowej „partii” szpikowych komórek macierzystych.

Kolejnym etapem jest linijna aplikacja uzyskanego z krwi preparatu wzdłuż zmarszczek. Istnieją dwie możliwe metody aplikacji.
Pierwsza z nich obejmuje wykorzystanie techniki mezoterapii igłowej (tzw. faza liquid).
Druga opiera się na zastosowaniu specjalnego żelu, również uzyskiwanego z krwi, w którym zawieszamy komórki macierzyste i wysokoskoncentrowane czynniki wzrostu, by uwalniały się stopniowo. W ten sposób impuls odpowiedzialny za regenerację tkanek działa znacznie dłużej. Stymulacja procesów regeneracyjnych skóry poprzez pobudzanie podziałów komórkowych (namnażanie się komórek), tworzenie kolagenu, elastyny jest znacznie intensywniejsza.

Innym związkiem, który jest produkowany w zwiększonej ilości jest kwas hialuronowy, odpowiadający za wiązanie cząstek wody i nawilżenie skóry od środka.
W efekcie wszystkie powyżej opisane mechanizmy prowadzą do wygładzenia zmarszczek, poprawienia odżywienia i ukrwienia skóry, a w rezultacie do przywrócenia jej młodego i świeżego wyglądu.

Podsumowując:

 1. Podanie kroplówki zapewnia dużą ilość hematopoetycznych komórek macierzystych wyrzucanych ze szpiku kostnego
 2. opracowanie pobranej krwi z wykorzystaniem procedur typowych dla hematologii ( trwa to około 1 godzinę) zapewnia wysoka koncentrację komórek macierzystych i wysoko skoncentrowanego osocza
 3. Podanie tak pozyskanego preparatu moderuje powstawanie nowych linii komórkowych w miejscu podania – nowe komórki macierzyste podejmują pracę w nowym miejscu
 4. Po podaniu zawiesiny komórek macierzystych – uzyskujemy ukierunkowaną regenerację

Cena zabiegu

podanie/przeszczep komórek macierzystych pozyskanych z krwi obwodowej / 2500PLN

Soft and fresh lift

To autorska procedura łącząca w sobie cechy dwóch zabiegów – odtworzenia objętości (wypełnienia zmarszczek) i odświeżenia (rewitalizacji) skóry. Dająca efekt liftingu przy zachowaniu naturalnego wygładu.

W jednej strzykawce łączone są dwa preparaty – jeden odpowiedzialny za ujędrnienie, odżywienie i nawilżenie skóry i drugi odpowiedzialny za wypełnienie zmarszczek oraz uniesienie tkanek (wolumetria). 

Połączenie to w rezultacie owocuje niezwykle spektakularnymi efektami. Pierwsza komponenta pozwala na praktycznie natychmiastowy i długo utrzymujący się efekt rozświetlenia i nawilżenia skóry, druga natomiast przywraca młodszy wygląd twarzy. 

Kolejnym plusem jest fakt, że soft and fresh lift wykonuje się stosując mikrokaniulę dermatologiczną. Jej zaokrąglone zakończenie gwarantuje pacjentowi komfotowy i bezbolesny zabieg.

 • Revitrane + Hyalift 75
 • Restylane +Jalupro
 • Juvaderm + Sunecos

Cena zabiegu

 • Soft and fresh lift / 1200-1500 PLN

Wypełniacz autologiczny pozyskiwany z krwi pacjenta

Idealna metoda uzupełnienia ubytków w objętości na twarzy  (np. zapadniętych policzków, czy zapadniętej okolicy oka) oraz wypełnienia zmarszczek dla pacjentów z alergiami oraz tych zainteresowanych metodami naturalnymi. 

Jest to typ wypełniaczy pozyskiwany  z frakcji osocza krwi pacjenta. Skoagulowane osocze, w formie żelu nie powoduje obrzęków, czy też ryzyka odrzucenia.
Zawiera płytki krwi, w których zamknięte są  tzw. czynniki wzrostu – mediatory reakcji biochemicznych w naszym ciele. Czynniki wzrostu działają stymulująco na nasze własne komórki. Zmuszają je do wydzielania kolagenu i elastyny, a co za tym idzie odmładzają narząd jakim jest skóra przez ogólne poprawienie jego wydolności. 

Zabiegi te jako, że angażują zarówno komórki macierzyste jaki czynniki wzrostu działają zarówno na skórę, jak i tkankę podskórną. Uzyskujemy efekt liftingu i uniesienia tkanek.Odbudowując tkankę podskórną odbudowujemy rusztowanie dla skóry. 

Zagęszcza się skóra, jej pielęgnacja staje się łatwiejsza, swobodniej i szybciej wchłaniają się kosmetyki, dzięki czemu efekt ich stosowania jest bardziej widoczny. 

Czynniki aktywne w wypełniaczu autologicznym stymulują również powstawanie nowych naczyń krwionośnych, a więc wpływają na poprawę krążenia i ukrwienia skóry. Z krwią do komórek z jednej strony dostarczane są składniki odżywcze, a w drugą stronę zabierane produkty przemiany materii, czyli co za tym idzie nasza skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona oraz oczyszczona. 

W efekcie skóra zostaje w kompleksowy sposób odmłodzona.

Autologiczny wypełniacz ma zastosowanie na WSZYSTKICH obszarach, m. in.:

 • okolice oczu (dolina łez, kurze łapki)
 • czoło
 • policzki
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • linie marionetki
 • szyja

Istnieje możliwość wykonania wielu obszarów podczas jednego zabiegu nawet do 10 ml bio- wypełniacza na jednej sesji.

BIO-Wypełniacz oprócz działania wypełniającego, dzięki zawartym w osoczu CZYNNIKOM WZROSTU również:

 • Intensywnie regeneruje skórę
 • widocznie odmładza
 • stymuluje proces odnowy kolagenu i elastyny

Bardzo szybkie efekty odmłodzenia i regeneracji.
Efekty utrzymują się aż do 12 miesięcy.

Obecnie wypełniacze autologiczne cieszą się olbrzymią popularnością, nie tylko ze względu na wysoką efektywność, ale przede wszystkim dlatego, że nie wykazują potencjału alergizującego oraz powikłań a co za tym idzie są całkowicie bezpieczne.

Cena zabiegu

Wypełniacz autologiczny pozyskiwany z krwi pacjenta / 1500 PLN

Wypełnianie zmarszczek i wolumetria

Dojrzałość to wspaniały stan, osiągnęliśmy już równowagę wewnętrzną, stabilizację finansową, dzieci powoli stają się dorosłe.
Jednakże pewne procesy zdają się być nieuniknione – w trakcie starzenia skóry, już po 30-tym roku życia, powoli dochodzi do zaniku tkanki podporowej skóry (tkanki tłuszczowej). Najbardziej narażona na ubytek jest środkowa okolica twarzy (skronie, policzki, okolica nosowo-wargowa oraz kąciki ust). Na skutek tego dochodzi do zmiany harmonijnego owalu twarzy. Policzki ulegają zapadnięciu, rysy twarzy stają się zaostrzone, natomiast nadmiar skóry nieestetycznie opada.

Wolumetria (lifting wolumetryczny) – uzupełnienie objętości i uniesienie tkanek

To sposób na odzyskanie idealnego konturu twarzy. Poprawia się jej owal oraz niedoskonałości wiotczejącej skóry z charakterystycznymi dla wieku zmarszczkami głębokimi lub bruzdami. W celu wykonania liftingu wolumetrycznego stosuje się kwas hialuronowy usieciowany dający długotrwałe efekty. Przy pomocy usieciowanego kwasu hialuronowego modelowany jest kontur twarzy, uwidoczniony kontur ust, niwelowane są głębokie zmarszczki i bruzdy jak również wypełniana jest tzw. „dolina łez”. Szczególnie istotne jest uzupełnienie utraconych objętości w okolicy policzków i dolnej części twarzy.
Ważne jest , że pomimo rozległości interwencji zabieg jest bezbolesny. Łagodnie zaokrąglone zakończenie mikrokaniuli dermatologicznej którą jest wykonywany gwarantuje osiągnięcie spektakularnego wyglądu przy maksymalnym komforcie pacjenta.

Usieciowany kwas hialuronowy – wypełniacz

 • ampułka 1ml / 900 – 1200 PLN

 • Czasami wymagane jest zastosowanie 2 lub 3 mililitrów preparatu.